בניית רחפן ראשון !

דף הבית פורומים מתחילים בתחום בניית רחפן ראשון !

הדיון הזה מכיל 5 תגובות, ויש לו 3 משתתפים, והוא עודכן לאחרונה ע״י  kredytLublin לפני 2 שנים.

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
    Facebook Profile photo
    TryOl
    משתתף

אני רוצה להיכנס לתחום.
    הקצבתי לעצמי תקציב של 1500 – 2000 שקל.
    אני רוצה את הרחפן לצורכי צילום.
    את הבנייה אני מעדיף לעשות בעצמי מאשר לקנות בנוי.
    יש רשימת חלקים מומלצים ? מה לגבי שלט ?
    תודה מראש !

עמי הרוניאן
    מנהל בפורום

לא הייתי ממליץ לבנות את הרחפן הראשון שלך, זה דורש מעבר לקניה של חלקים וחיבור ביחד אלה ממש הבנה לעומק של כל חלק וחלק ומה מתאים למה, איזה גודל פרופלורים לאיזה סוג מנוע וסוג בקר מהירות, איזה בקר טיסה מתאים לאיזה סוג של רחפן וכדומה, הרבה משתנים שצריך לדעת בזמן התכנון.
    הייתי ממליץ לקנות רחפן יד שניה (סגנון פנטום 2) במחיר של עד 2000 שקל (כזה שכולל מייצב\גימבל או כזה שמגיע עם מצלמה כמו הvision plus), אתה יכול גם לקנות רחפן חדש סביר כדוגמאת הCX-20 בכ800 שקל וזה יתן לך הרבה מעבר לרחפן שתבנה בעצמך, על הCX-20 ניתן ללמוד הרבה מאחר והוא מבוסס קוד פתוח ואפשר ממש להכנס לבקר הטיסה ולשנות שם פרמטרים ואפילו להעלות תוכנה אחרת לחלוטין.
    מהניסיון – רחפנים שבונים מסוגלים להיות הרבה יותר טובים מרחפנים מוכנים אבל התכנון המקדים חשוב מאוד, אחרת אתה יכול לקנות חלקים, להרכיב וזה לא יהיה קרוב לתוצאה סבירה, אז יתחיל סבב שיפורים ושינויים וכדומה ובסופו של דבר העלות עלולה להיות הרבה יותר מרחפן צילום טוב מוכן להטסה.

Facebook Profile photo
    TryOl
    משתתף

בשביל זה אני שואל פה, ידע בהלחמה יש לי וגם באלקטרוניקה.
    אני מוכן ללמוד ואין לי בעיה ללמוד את הנושא.

עמי הרוניאן
    מנהל בפורום

אז ככה, הייתי מציע דבר ראשון להגדיר את הרחפן:
    גודל – האם אין בעיה של גודל? האם אתה רוצה משהו קומפקטי? בכללי – גודל.
    מה המשקל של הציוד החיצוני שלא קשור לטיסה עצמה (מצלמה, משדר מצלמה, מייצב מכני, בטריה נוספת לציוד אם צריך).
    אחרי שהגדרת את זה – על איזה מסגרת אתה בונה את זה? כלומר יש הרבה מסגרות מוכנות במחירים נמוכים מאוד שעליהם ניתן להרכיב את שאר החלקים.
    בקר טיסה – איזה בקר טיסה אתה מחפש? פשוט שנותן בקרת יציבות בלבד וכל השאר זה שליטה נטו של המטיס או בקר טיסה מתקדם כולל GPS וכולל מערכת טלמטריה וכו.
    מנועים ופרופלורים – זה הולך בד”כ ביחד וביחס לגודל הרחפן ולמשקל הכולל שלו.
    בקרי מנוע – אחרי שיש מנועים ופרופלורים – יש צורך להתאים להם בקר מהירות מתאים.
    בטריה – אחרי שתכננת את שאר הדברים – איזה בטריה אתה צריך לשים? כמה צריכת זרם יש לרחפן וכמה מתח אתה צריך לשלוח למערכות שעליו?
    והדבר הכי חשוב זה המשקל הכולל – האם ניתן יהיה להגיע למשקל כולל שיתן זמן טיסה הוגן אחרי כל התכנון? כלומר האם יש רכיבים שמתאימים לתכנון מבחינת המשקל?
    אתה יכול להעזר במחשבון Ecalc XcopterCalc

עמי הרוניאן
    מנהל בפורום

ועכשיו קצת יותר לפרטים:
    נתחיל במסגרת (גודל), רוב הבניות לרחפני צילום הם בד”כ על בסיס של 450 מ”מ, זהו חלק מאוד זול יחסית בבניה.
    דוגמא אחת למסגרת 450 מ”מ

אם אתה רוצה קצת יותר קטן (בד”כ פחות מומלץ בבניה של רחפן צילום):
    מסגרת 330 מ”מ של DJI

שים לב – במרכז השלד יש לוח שאילו ניתן להלחים את הזנת בקרי המנועים עקב דרישת זרם גבוהה.

בקר טיסה – טוב, פה באמת צריך לחפור ברשת ולהבין מה יש ומה מומלץ וכמה העלות של כל חלק (לרוב זה מודולרי ולא רק רכיב אחד).
    הדגש צריך להיות על מה יש בבקר עצמו, האם ניתן לחבר לו רכיב GPS? האם ניתן לחבר לו רכיב OSD שישלח על גבי הוידאו את הנתונים מבקר הטיסה (גובה, מרחק וכו)?
    יש לא מעט בקרים שונים ואתה יכול לחפש ברשת מידע על כל דגם (הרוב ממליצים על Naze32 אבל עדיף לעשות מחקר בעיניין).
    לינק לבקרי טיסה כללי.

עכשיו אחד החישובים הקריטיים – פרופלורים\מנועים\בקרי מהירות, פה צריך לעשות חישוב של כלל המשקל של הרחפן כולל כל הציוד והבטריה (הערכה, גם אותה נצטרך לחשב אחרי שנמצא את השילוב הנ”ל).
    כעיקרון לגודל הזה הייתי ממליץ פרופלורים בגודל 10 עד 12 אינטש, החישוב של הpitch של הפרופלור יעשה כתלות בצורת ההטסה, אם מהירות חשובה, אז פיץ’ גבוה יותר (10X6 או משהו בסגנון), אם רוצים פחות מהירות ויותר יציבות וטיסה איטית יותר לצילום אז פיץ’ נמוך יותר (10X3.8 לדוגמא).
    בהתאם לזה נבדוק איזה מנועים יתאימו (לרוב רצוי מנועים עם KV נמוך, אפילו פחות מ600KV).
    בטריה – בהתאם למנועים, בקרי המהירות ושאר הציוד, נצטרך לחשב את דרישת הזרם במצב של “פול גז” ולפי זה להחליט על הבטריה, צריך להתחשב בגודל הבטריה (משקל), מתח הבטריה, זרם והזרם הקבוע שהיא יכולה לספק בזמן ההטסה (נמדד בC – כלומר בטריה 20C בעלת 1000 מיליאמפר\שעה יכולה לספק פי 20 מהאמפר שעה לאורך זמן של קצת פחות מ3 דקות).

kredytLublin

szybka pożyczka Lublin Kredyt Gotowkowy W Getin Banku Na Dowod Warto??Dopadl mnie remont samochodu – zawieszenie do wymiany. A swieta, prezenty za pasem. Szukalem w necie i trafilem na Zdecydowalem sie i jestem zadowolony. Zlozylem wniosek, dostalem pieniadze. Wzialem 2500zl na 24 raty. Zalezalo mi na niskich splatach. To lepsze niz chwilowka, zadnych przedluzen i nerwow co miesiac. szybka pożyczka Lublin
    Poza tym sa inne poza finansowe koszty jakie musi ponosic osoba, ktora chce wynajac mieszkanie , chocby fakt, ze umowa moze byc rozwiazana w najmniej oczekiwanym momencie. jesli poczytasz historie tej korporacji okaze sie ze wcale nie jest najlepsza a wiekszosc pomyslow przez nia uzywanych jest kupiona od innych mniejszych firm badz poszczegolnych programistwo. wiec ponownie bogactwo i rozmiaruy firmy pozwalaja jej utrzymac swoja dominujaca pozycje. Z tego co sie orientuje to mozesz tez ubiegac sie dofinansowanie wkladu wlasnego ze Skarbu Panstwa od 10% kwoty ustawowej – takze warto to dopytac. pożyczki Lublin
    Kazdemu moga przydarzyc sie mniejsze lub wieksze klopoty finansowe. Co zrobic kiedy przechodzimy kryzys, a gotowki potrzebujemy wrecz na wczoraj? Zwykle najlepszym rozwiazaniem jest krotkoterminowa pozyczka na dowod. Latka i szybka, a do jej zaciagniecia nie potrzebujemy nic wiecej procz dowodu tozsamosci. Czyli nie bedzie jeszcze zyla 12 lat tylko raptem 6, dostanie 2 razy mniej niz to co wyliczono. Nie dostanie 140k a raptem 70k, grosze. A tak na serio> kredycie nie odwazam sie myslec, bo jak na razie nie wolno mi nawet konta w banku otworzyc. szybka pożyczka Lublin

מוצגות 6 תגובות – 1 עד 6 (מתוך 6 סה״כ)

יש להתחבר למערכת על מנת להגיב.